Bowling: Brawo Mazowszanki (drużyny) zdobyły na podium 3 miejsce w MPN a Spartan Mistrzami polski

W dniach 16-18 października 2020 roku odbyły się Drużynowe MPN w Bowlingu.

W dniach 16-18 października 2020 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących Mężczyzn i Kobiet w Bowlingu w kręgielni Gravitacja w Poznaniu. Brali udział 9 drużyn z całej Polski. Zawody odbyły się w sobotę dla drużynowe Mężczyzn a w niedzielę dla drużynowe Kobiet na kręgielni Gravitacja w Galerii Posnania. Zorganizowany przez Wielkopolski Klub Sportowy Głuchych „WKSG Poznań” i wspierany przez Polski Związek Sportu Niesłyszących, Ministerstwo Sportu i WKSG Poznań. Udział wzięło 10 klubów z całej Polski: Korona Szczecin, Mazowsze Warszawa, Pomorze Gdańsk, Reyman Kraków, Spartan Lublin, Śląski Rybnik, Świt Wrocław, TON Poznań, Wars Warszawa i WKSG Poznań. Organizacja imprezy Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w bowlingu Kobiet i Mężczyzn była prawidłowa i wykonana impreza. Zawodnicy nocowali w hotelu IBIS w Poznaniu Stare Miasto. Wyżywienie: śniadanie i kolacje zawodnicy mieli w hotelu a obiad w kręgielni Gravitacji w Poznaniu.

W dniu 17 października 2020 roku w sobotę rozegrano zawody drużynowe mężczyzn.

Najlepszy drużyny mężczyźni:

Mistrz Polski zdobyli drużyna Pomorze Gdańsk: Paweł Szymczak, Piotr Gnyska, Adam Lubiejewski, Bartosz Pretorius i Dawid Konkol z wynikiem 4485 pkt.
Vice Mistrz Polski zdobyli drużyna Wars Warszawa: Grzegorz Szczęsny, Tomasz Cygler, Edward Szwertner, Marcin Michalski i Tomasz Gumiński z wynikiem 4479 pkt.
Brązowy medal zdobyli drużyna Korona Szczecin: Pick Tomasz, Pick Michał, Andrzej Maciejewski, Świderski Marcin i Leszek Humaj z wynikiem 4302 pkt.

Najlepszy rekord toru zdobył Edward Szwertner „Wars Warszawa” – 213 pkt.

W dniu 18 października 2020 roku w niedzielę rozegrano zawody drużynowe kobiet.

Najlepszy drużyny Kobiety:

Mistrz Polski zdobyły Spartan Lublin: Ewelina Kochaniec, Aleksandra Palacz i Anna Perkowska z wynikiem 2592 pkt.
Vice Mistrz zdobyły WKSG Poznań: Monika Borowicz, Magdalena Walczak i Maria Dolińska z wynikiem 2532 pkt.
Brązowy medal zdobyły Mazowsze Warszawa: Marta Milo, Marta Wolańska i Dorota Morawska z wynikiem 2308 pkt.

Najlepszy rekord toru zdobyła Magdalena Kozłowska „Korona Szczecin” – 232 pkt.

Zawody sędziował Jacek Dudko. Obsługa medyczny była Iwona Skrobiś. Organizatorzy WKSG Poznań – Łukasz Wizner, Monika Borowicz i sędzia Jacek Dudko ogłosiliśmy wyników i wręczenia nagrody. Impreza i rozrywki była bardzo udana. Atmosfera była bardzo miła i serdeczna. Impreza sportowa była zaliczona.

Więcej info źródło: Polski Związek Sportu Niesłyszących

Podziel się:
  •  
  •  
  •