Dwoje zostali powołani na Mistrzostwa Świata Głuchych U21 w Waszyngtonie(USA) i wynik LIVE zakończony.

W dn. 28.06 – 04.07 w Giżycku odbyły się Zgrupowanie Kadry Narodowej Niesłyszących w koszykówce Juniorów U21. Tomasz Morawski oraz Emil Wardziak zostali powołani do kadry zgrupowań, mieli się przygotowywać przed Mistrzostwem Świata Głuchych Juniorów U21 w Waszyngtonie 07.07-14.07 (USA).

W tej obozie brały udział 14 osób, trener obserwował zawodników , 5 zaw. musiało wrócić do domu.

Dzisiaj dostaliśmy informacje ze Tomasz i Emil zostali wybrani w grupie które będą reprezentować Kadrę Polski na MŚ, gratulacje dla chłopców !

Także trzymajmy kciuki dla drużyn Polski !

źródło z PZSN: opis i zdjęcie

Tomasz Morawski napisał o życie i mecze w Waszyngtonie z Facebooku.

Wylądowaliśmy w Waszyngtonie tam gdzie odbędzie na Mistrzostwa Świata Głuchych Juniorów U21 w koszykówce.

„Witaj w Waszyngtonie pozdrawiam”

Już jestem w Stanie Zjednoczonego jako pierwszy raz w życiu na ziemi :). Pierwszy raz widzę w dalekiej białej domu. Myślę i spokojny.

Pierwsze spotkanie ze znajomego nie tylko…

Reprezentacja Polska Junior U21

Pierwszy raz spotkałem z Dance z Club Washington Wizards.

Po raz drugi gram w udział na Mistrzostwie Świata U21 w koszykówce w Waszygtnonie, a wcześniej były w Samsunie 2014.Pierwszy mecz pokonaliśmy Kanadę 76-64. Moje opinie na temat meczu. Myślałem ze nasz skład jest lepszy niż w Kanadzie, a okazuje się ze tez mieli mocny skład oraz pięknie rzutem rzucali. To nie był łatwy mecz, grają inaczej czyli po amerykańsku ale na szczęście udało się nam ich pokonać .W sumie grałem 34 minuty na 40. Zdobyłem najwięcej zbiórki podczas mecz (18 zbiorów ). Trzymajcie kciuki, dzisiaj gramy z Grecją o 17 ( u was w PL 23) do Boju Polsko

Chciałbym podziękować tych co mnie wspierali i myślał pozytywnie na meczu. W końcu wasze wspierania mi pomogły, pokonaliśmy Grecję 72-41.Przez długie lata Polska nigdy nie pokonała Grecji, i do wczoraj pokonaliśmy ich. Przedwczoraj Grecja grała z Hiszpanią, zauważyłem że maja mocny skład i fajny. Gdy z nami grali to poczułem ze jest sporo agresji u nich, ci dwaj trenerzy z Grecji kombinowali skład jak nas pokonać, w drugiej kwartale była już duża różnica między nami 20 pkt.Tym razem mniej grałem (27 min), jednak najwięcej zbiorków podczas meczu należy do mnie. Dzisiaj mamy mecz z Japonią o 15 (u was 21). To nie będzie łatwy mecz, to jest mocna drużyna i są szybcy,nic dziwnego w końcu to są Japończycy mają taki zazwyczaj ze szybko wszystko robią w drużynie japońskiej jest taki jeden zawodnik który gra w drużynie słyszącej LBJ i także należy do kadry narodowej Japonii u21. Do Boju Polsko

Znowu wygraliśmy po raz trzeci (88-60) !!!

Wczoraj Japonia grała z Hiszpanią, wygrali, mieli o 4 pkt więcej przewagi, zaskoczyło mnie to ponieważ Hiszpania w zeszłym toku została Mistrzem Europy. Japonia miała dobrego zawodnika, który gra w LBJ oraz należy do kadry narodowej Japonii U21. Przed meczem byliśmy przygotowani na trudny mecz, daliśmy z siebie wszystko, i to dzięki temu zyskaliśmy aż 28 stoma pkt przewagi. Niezmiernie miło dla nas było ze kibice kibicowali dla nas. Po tym wszystkim, w szatni wraz z chłopakami rozmawialiśmy, ze chcemy jeszcze wygrywać więcej meczów oraz zagrać rewanż z Hiszpanią za zeszły rok !!!.Tym razem udało się, bez przerwy grałem aż 39,5 min na 40! I do tego rzuciłem 7/8 trafionych do kosza ! Najwięcej zbiórek podczas meczu z Japonią należy do mnie.

Dziękuję Olga Grudzień

Huraa! Zajmujemy pierwsze miejsce w grupie !!! Dzisiaj to był najtrudniejszy mecz zagraliśmy z Hiszpanią, niestety przegraliśmy 11 stoma pkt. Gdyby była różnica między nami 16 pkt to byśmy mieli 2 miejsce w grupie. Na szczęście tego nie doszło.

Dzisiejszy mecz wcale nie był taki lekki. Wczoraj i przedwczoraj Hiszpanie mieli wolny czas, na dzisiaj byli w dobrej formie. Cały czas chcieliśmy wygrać ale niestety, naszego trenera oddalono od boiska, zajął jego miejsce zastępca Wania, przy tym straciliśmy 20 pkt, nigdy nie podawaliśmy do końca meczu. Dużo fauli, agresji na meczu było.

Według mnie dzisiaj słabo zagrałem, mogłem więcej dać z siebie wszystko. Nic się nie zmieniło z tym zbiorkiem, najwiecej zbiórek należy do mnie (18). Grałem 34 min na 40. Szczerze powiedziawszy, po tym wszystkim jestem bardzo zmęczony z walka, staram aby drużyna poszła jak najdalej. Na szczęście jutro mamy wolne, pojutrze będziemy grać w ćwierćfinale z druga grupa która zajęła 4 miejsce.

Dzięki za trzymanie kciuków!

Przed meczem Polska z Izraela

Jesteśmy w półfinale !!!!!!!!

Wczoraj graliśmy w ćwierćfinale, pokonaliśmy Izraela 81-44 !!! Oto pierwszy raz w historyczny !!!

W pierwszym kwartale do 4.30 min – graliśmy jak najlepiej, prowadziliśmy pkt 22-5, w drugim kwartale rezerwowi weszli na boisko, skład a musi jak najmniej grać i odpocząć przed jutrzejszym ważnym meczem, stracili pkt, ale w 3 kwartale znów wróciliśmy do boiska, nadrobiliśmy te pkt, przeciwna drużyna nie była przygotowana i mieliśmy przewagę 26-8. W ostatnim kwartale skład B zagrał, a skład A musieli wypocząć.

W sumie grałem tylko 18 min, ale nic się nie zmieniło jeśli chodzi o te zbiórki (10), najwięcej zbiórek należy do mnie.

Dzisiaj 13.07.2018 będzie ważny dzień, zagramy z Japonią o awans do finałów !!! Godz. 20.00 ( w PL 2.00 ). Trzymajcie kciuki !!!

Niestety przegraliśmy z Hiszpanią. Brakowało jedynie tylko 9 pkt. Wracamy do Polski bez medalu !!! Niestety nie grałem do końca, ponieważ dużo fauli zrobiłem a szkoda ze tak się stało. Przez cały turniej zdobyłem po 100 zbiorków, to mój pierwszy sukces. Chciałbym wszystkim powiedzieć, jesteśmy bardzo wdzięczni za wasze kibicowanie, wspierania itd. Staraliśmy wygrać dla was i dla nas , niestety nie udało się. Także chce podziękować trenerowi Ingolt i Wania, oni powołali mnie do mistrzostwa Europy którego już zdobyliśmy 3 miejsce, dostałem piękny medal i także trafiłem w najlepszej piątce, i teraz 4 miejsce w Mistrzostwie Świata, to jest nasz największy sukces ! Zaufali mnie mając nadzieje ze dam radę we wszystkim, i dałem ! To dla mnie zaszczyt móc pomoc tej drużynie. Uważam ze osiągnieliśmy piękny sukces, 4 miejsce to tez nie jest brzydki wynik. Wszyscy zadali pytania, czy dobrze mnie wybrali skoro nie trenuje w koszykówkę ? Oczywiscie potrafię zagrać oraz trenuje tylko na obozie. Nie zawiodłem tej drużynie piękne sukcesy zdobyte. Ostatnia wiadomość ode mnie na temat koszykówki, to jest smutna wiadomość, raz na zawsze muszę skończyć koszykówkę, nie będę więcej zagrał w Kadrze Polski. Od dawna siatkówka była moim celem, wiec muszę zmienić, bardziej skupić na to by być w IO. Z całego serca dziękuje za czas spędzony, trochę dziwnie ale czuje się zasmucony ze nie będę więcej z wami grał. Będę miło wspominał koszykówkę, poczułem w nim jak rodzina, i teraz mam wielu braci