Futsal: Piłkarze Mazowsza Warszawa do finału do gr. A w przyszły roku.

W dniu 2-4.10.2020r mieliśmy udaną, wspaniałą, niezapomnianą naszą organizację imprezy sportowej na Eliminację do Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn w Warszawie. W piątek, ośmioro drużyn przyjechało do hotelu „Holiday Park” w Warszawie na Bielanach. Miło zawitać́ ich po dłuższym czasie z powodu pandemii COVID-19. Zjedliśmy pyszną kolację, a potem wybraliśmy się̨ na odprawę̨ o godzinie 21. Następnego dnia na hali sportowej przy ul. Strumykowej 21 przy wejściu nasz partner ,,SELFMAKER” – # SelfClean postawił sprzęt z płynem do dezynfekcji rąk. Wolontariusze przy organizacji nam bardzo dużo pomogli. Mecz zaczął się̨ o 8:30 i to było wspaniale ich obejrzeć́ po dłuższym czasie COVID-19. Można było również̇ obejrzeć́ te wszystkie mecze na transmisje na żywo na YouTube, którym zajął się̨ pan Tomasz Szarowolec jako kamerzysta ze swoją ekipą, którzy przyjechali z Łodzi. Każda drużyna pięknie walczyła o awans z grupy B do A i C do B. W grupie B zagrało 5 drużyn: Mazowsze Warszawa, MIG Piast Gliwice, ŁKSG Łódź́, Czarna Harna Suwałki, REST GEST Rzeszów. Zatem zaawansowała drużyna gospodarzy MKSN Mazowsze co ciekawe że, w zeszłym roku odpadła z grupy A do B. W grupie C zagrało 3 drużyn: Ton Poznań́, Radomig Radom i Pomorze Gdańsk. Zaawansowała drużyna Ton Poznań́. Podczas meczu nasz ratownik Hubert Głagowski profesjonalnie zadbał o naszych zawodników. Wszystko się̨ skończyło dobrze i ze smutkiem zakończyliśmy tą niezapomnianą imprezę̨ sportową. Dziękujemy wszystkim którzy przyjechali do Warszawy i wszystkich wolontariuszy, sędziów, medycyny, kamerzysta ze swoją ekipą i kibiców.

Głównym celem imprezy było wyłonienie mistrzyni Polski wśród mężczyzn piłkarze. Pośrednimi celami turnieju były przygotowania do Igrzysk Głuchych w Brazylii w roku 2021 oraz  do kolejnych Mistrzostw Europy i Świata w roku 2022 i 2023.

Organizatorami imprezy byli Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz Mazowiecki Klub Sportu Niesłyszących „ Mazowsze” w Warszawie. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie.

Organizacja powyższej imprezy została zrealizowana wzorowo. Uczestnicy imprezy byli zadowoleni zarówno z warunków noclegowych jak i wyżywienia  w Hotelu „Holiday Park”. Byli też usatysfakcjonowani warunkami do rozgrywania meczów.  

Klub MKSN Mazowsze ma nadzieję, że za rok 2021 znowu podejmie organizację Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn grupa A..

Jako organizator serdecznie dziękujemy Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących w Lublinie, Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Trzech Partnerzy: SELFMAKER w Łodzi , Hotel Holiday Park oraz TM Drukarnia Cyfrowa Wielkoformatowana w Warszawie za wsparcie i współpracę do realizacji zadań organizacyjnych.

Eugeniusz Morawski
Koordynator MKSN „Mazowsze” Warszawa

źródło: Polski Związek Sportu Niesłyszących

Podziel się:
  •  
  •  
  •