12 kwietnia 2021

MAZOWSZE WARSZAWA

Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących

Futsal U-22: Junior Mazowsze zdobyli Mistrzostwa Polski Niesłyszących 2019.

Sprawozdanie z Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn do

lat 22 w Warszawie w dniach 29 listopada – 01 grudnia 2019r.

 

         W dniach 29 listopada – 01 grudnia 2019r. odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 22 w Warszawie.

         W turnieju udział wzięły 10 drużyn: MKSN Mazowsze Warszawa, Świt Wrocław, Spartan Lublin, Bagry Kraków, Niedźwiadek Przemyśl, IG Warszawa, Olimp Wejherowo, Wiosło Szczecin, ŁKSG Łódź oraz MIG Gliwice. Miało być na 12 drużyn, niestety dwie kluby z Raciborza i Poznania zrezygnowali z powodu niedopasowania terminy imprezy.

         W sobotę zaczęło zawody u udziałem 10 drużyn podzielone po losowaniu na trzech grupy A, B i C. Do ćwierćfinale awansowali Mazowsze z Warszawy oraz MIG z Gliwic z grupy C, IG z Warszawy , ŁKSG z Łodzią z grupy B oraz Spartan z Lublinem, Niedźwiadek z Przemyślem, ŚWIT z Wrocławia oraz Olimpa Wejherowa. Dwie kluby odpadli Bagry Kraków oraz Wiosła Szczecina. Każdy z każdym 2 razy 15 minut bez zatrzymania gry.

         W niedzielę dwie mecze półfinałowe, zagrali drużyny walczące o mistrzostwo – Mazowsza, Spartana, Niedźwiadka oraz ŁKSG Łodzi. Po pierwszej połowie meczu był bezbramkowy, piłkarze Mazowsze Warszawa z Spartanem Lublin była ciężka walka i dzięki samobójcy bramkarza Spartana i prowadził 1:0 i awansowała Mazowsza do finału, a drugi ŁKSG Łódź pokonał z Niedźwiadkiem Przemyśla 4:3. O 3 miejsce Niedźwiadek zdobył brąz medal, który pokonał w rzutach karne 3:2 w czasie trwania meczu był remis 5:5, a finał dla Mazowsza Warszawy zdobył Tytuł Mistrzem Polski pokonując Łodzią 6:1. Klub Mazowsze Warszawa po długich latach od 2011 czekał do odzyskania tytułu Mistrza Polski.

         Na turnieju byli obecni zaproszone przedstawicieli : Prezes Polskiego Związku Sportu Niesłyszących – p. Wojciech Stempurski oraz Vice Prezes p. Tomasz włodarski oraz Dyrektor Białołęcki Ośrodek Sportu p. Tomasz Kuczborski.

         Na zakończeniu turnieju rozdano medale oraz puchary najlepszym drużynom. Najważniejsza statuetka – MVP całego turnieju – został Mateusz Krajewski – MKSN Mazowsze Warszawa. Najlepszy bramkarz został Kacper Szczepańczuk też z Mazowsza Warszawy, a król strzelców został Sylwester Kowalczyk z ŁKSG Łódź, który strzelił 11 bramek w całym turnieju. Do najlepszej piątki turnieju zostały wybrane Bieniak Damian z Mazowsza Warszawy, Jan Paczyński z Spartana Lublin, Szewczyk Paweł i Niewiadomy Cyprian z Łodzi oraz Mirosława Raba z Niedźwiadka Przemyśla.

         Nagroda Fair Play otrzymał Spartan Lublin i najmłodszy zawodnik turnieju został wybrany Sawa Adam – ŚWIT Wrocławia. Na zawodach przybyło b dużo kibiców i zapełnili oni całą trybunę. Cała impreza była dla nas udana i  zarówno pod kątem organizacji jak i pod kątem sportowym dla gospodarzy Mazowsze Warszawa.

         Głównym celem imprezy było wyłonienie najlepszy piłkarzy wśród mężczyzn do kadry  PZSN do Mistrzostw Europy Głuchych w Piłce Nożnej na murawie 11-osobowej w dn. 28 lipca – 08 sierpnia 2020r w Niemczech.

         Organizatorami powyższej imprezy byli Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz Mazowiecki Klub Sportu Niesłyszących „ Mazowsze” w Warszawie. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

         Organizacja powyższej imprezy została zrealizowana wzorowo. Uczestnicy imprezy byli zadowoleni zarówno z warunków noclegowych jak i wyżywienia. Byli usatysfakcjonowani także warunkami do rozgrywania meczów.

         Klub MKSN Mazowsze ma nadzieję, że za 2 lata znowu podejmie organizację Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej na murawie 7-osobowej Mężczyzn do lat 23.

         Jako organizator serdecznie dziękujemy Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących w Lublinie, Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Dyrektora BOS w Warszawie oraz Dyrekcji hotelu i restauracji – Hotel FORT w Warszawie za wsparcie i współpracę do realizacji zadań organizacyjnych.

Podziel się:
  •  
  •  
  •