Kalendarz imprez Centralnych PZSN 2020

Kalendarz imprez

KALENDARZ IMPREZ CENTRALNYCH

POLSKIEGO ZWIĄZKU SPORTU NIESŁYSZĄCYCH NA ROK 2020

Aktualizacja, dn. 29 stycznia 2020 r.

Lp.

Termin

Nazwa imprezy

Miejsce

organizator

 
 

STYCZEŃ

    
 

03-05.01.

    
 

10-12.01.

    
 

17-19.01.

    
 

21-25.01.

7.Liga Mistrzów Głuchych w Futsalu Kobiet i Mężczyzn

VIGEVANO (Włochy)

Kluby sportowe

 
 

23-25.01.

1.Puchar Europy Klubowy Głuchych w Narciarstwie Alpejskim

NESSELWANG (Niemcy)

Kluby sportowe

 
 

24-26.01.

    
 

31.01.-02.02.

    
      
 

LUTY

    
 

07-09.02.

    
 

13-15.02.

2.Puchar Europy Klubowy Głuchych w Narciarstwie Alpejskim

ARE (Szwecja)

Kluby sportowe

 
 

14-16.02.

    
 

21-23.02.

    

OK

28.02.-01.03.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim

NOWY TARG

PZSN

 
 

28.02.-01.03.

3.Puchar Europy Klubowy Głuchych w Narciarstwie Alpejskim

WEINEBENE (Austria)

Kluby sportowe

 
 

29.02.

XII. Gala Mistrzów Sportu Niesłyszących

WARSZAWA

PZSN/IG Warszawa

 
      
 

MARZEC

    

OK

06-07.03.

Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce

SPAŁA

PZSN

 
 

06-08.03.

    

OK

13-15.03.

Puchar Polski Niesłyszących w Curlingu Kobiet i Mężczyzn

ŁÓDŹ

Wars Warszawa

 
 

 

20-22.03.

    

OK

27-29.03.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn do lat 23

WROCŁAW

Świt Wrocław

 
 

00-00.03.

11.Mistrzostwa Europy Głuchych w Narciarstwie Alpejskim

? ( ? )

ODWOŁANA

 
 

00-00.03.

2.Mistrzostwa Europy Głuchych w Snowboardzie

? ( ? )

ODWOŁANA

 
      
 

KWIECIEŃ

    

OK

03-05.04.

Mistrzostwa Polski Nie słyszących w Koszykówce Kobiet

WROCŁAW

Świt Wrocław

 

OK

03-05.04.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn

WARSZAWA

Wars Warszawa

 

OK

03-05.04.

Puchar Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn

GLIWICE

MIG Gliwice

 
 

06-12.04.

4.Mistrzostwa Europy Głuchych w Hokeju na lodzie

HRADEC KRALOVE (Czechy)

NIE

 
 

10-13.04.

WIELKANOC

   
 

15-19.04.

Mistrzostwa Świata Głuchych w Judo

VERSAILLES (Francja)

PZSN

 

OK

17-19.04.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu na krótkim basenie (25 m)

LUBLIN

Spartan Lublin

 

OK

17-19.04.

Finał Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce Mężczyzn – Grupa mocniejsza

ŁÓDŹ

ŁKSG Łódź

 

OK

17-19.04.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet

WROCŁAW

Świt Wrocław

 

OK

24-26.04.

2.Międzynarodowy Mityng Pływacki dla dzieci i Młodzieży Niesłyszącej

WARSZAWA

IG Warszawa

 

OK

24-26.04.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Biegach Przełajowych i Biegi na orientację

RACIBÓRZ

Odra Racibórz

 

OK

24-26.04.

Eliminacje Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszyków ce Mężczyzn Grupa słabsza

OLSZTYN

Warmig Olsztyn

 
 

00-00.04.

Międzynarodowy Turniej Niesłyszących w Tenisie Stołowym

PILZNO (Czechy)

  
      
 

MAJ

    

OK

01-03.05.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie Górskim MT B

PUŁAWY

PZSN

 
 

02.05.

Kwalifikacje do Igrzysk Głuchych w Piłce Nożnej Mężczyzn Mecz: POLSKA – IRLANDIA

PRUSZKÓW

PZSN

 

OK

08-10.05.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Kobiet

WARSZAWA

Mazowsze Warszawa

 

OK

08-10.05.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 64-polowych

WARSZAWA

Arkadia Otwock

 

OK

08-10.05.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce Mężczyzn do lat 2 3

WARSZAWA

Wars Warszawa

 

OK

08-10.05.

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Piłce Siatkowej Oldbojów od 35 l at

GDAŃSK

Pomorze Gdańsk

 

OK

15-17.05.

Eliminacje Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Grupa słabsza

RADOM

Radomig Radom

 

OK

15-17.05.

Mistrzostwa Polski Nie słyszących w Tenisie Stołowym

WEJHEROWO

Olimp Wejherowo

 

OK

22-24.05.

Finał Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Grupa mocniejsza

WROCŁAW

Świt Wrocław

 

OK

22-24.05.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów d o lat 16 i do lat 19 w Lekkoatletyce

POZNAŃ

UMKSN Poznań

 
 

25-30.05.

13.Europejska Liga Mistrzów Głuchych w Piłce Nożnej Kobiet i Mężczyzn

GOETEBORG (Szwecja)

Kluby sportowe

 

OK

29-31.05.

Mistrzostwa Polski Nie słyszących w Żeglarstwie

PUCK

Wars Warszawa

 

OK

29-31.05.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce

LUBLIN

Spartan Lublin

 

OK

29-31.05.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7 -osobowej Mężczyzn do lat 23

WARSZAWA

Mazowsze Warszawa

 
 

00-00.05.

Klubowy Puchar Europy Głuchych w Kolarstwie Górskim MTB

? (Szwajcaria, Włochy lub Czechy)

  
      
 

CZERWIEC

    
 

01-10.06.

6.Mistrzostwa Świata Głuchych w Zapasach

TRABZON (Turcja)

PZSN

 
 

01-10.06.

4.Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów Głuchych w Zapasach

TRABZON (Turcja)

PZSN

 
 

01-10.06.

1.Mistrzostwa Świata Głuchych w Zapasach do lat 23

TRABZON (Turcja)

PZSN

 
 

04-14.06.

Indywidualne Mistrzostwa Świata Głuchych w Szachach Kobiet i Mężczyzn

TALLINN (Estonia)

PZSN

 

OK

05-07.06.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie szosowym

BYCHAWA

PZSN

 

OK

05-07.06.

Spartakiada Sportowa Młodzieży dla Niesłyszącej

– lekkoatletyka (do lat 11, do lat 14, do lat 17)

– pływanie (do lat 11, do lat 14, do lat 17)

– tenis stołowy (do lat 11, do lat 14, do lat 17) – warcaby

WARSZAWA

IG Warszawa

 

OK

10-14.06.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących i Głuchoniewidomych w Szachach Kobiet i Mężczyzn

BOSZKOWO

Arkadia Otwock

 
 

11.06.

BOŻE CIAŁO

   

OK

12-14.06.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie Szosowym

BYCHAWA

PZSN

 

OK

12-14.06.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn – grupa słabsza

ŁÓDŹ

ŁKSG Łódź

 
 

14-20.06.

2.Mistrzostwa Świata Głuchych w Strzelectwie Sportowym

LUCERNA (Szwajcaria)

NIE

 
 

17-19.06.

1.Mistrzostwa Świata Juniorów Głuchych w Tenisie Stołowym

BADEN (Austria)

PZSN

 
 

19-27.06.

12.Mistrzostwa Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn

CAGLIARI (Włochy)

PZSN

 

OK

19-21.06.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących Par i Trójek w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn

GDAŃSK

Pomorze Gdańsk

 

OK

19-21.06.

Finał Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11 -osobowej Mężczyzn – grupa mocniejsza

SZCZECIN

Korona Szczecin

 

OK

19-21.06.

Turniej Niesłyszących Juniorów w Piłce Nożnej 7-osobowej Mężczyzn do lat 19 z okazji Jubileuszu 25-lecia SKSG „Olimpijczyk”

OLECKO

Olimpijczyk Olecko

 
 

26.06.

KONIEC SZKOŁY

   
 

20-27.06.

4.Mistrzostwa Świata Głuchych w Tenisie Stołowym

BADEN (Austria)

PZSN

 

OK

26-28.06.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn

SULEJÓW

ŁKSG Łódź

 
 

23.05.-28.06.

Kwalifikacje do Igrzysk Głuchych w Piłce Nożnej Mężczyzn Mecz: SZWECJA – POLSKA

SZTOKHOLM (Szwecja)

PZSN

 
      
 

LIPIEC

    
 

02-11.07.

4.Mistrzostwa Świata Głuchych w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

CHIANCIANO TERME (Włochy)

PZSN

 

OK

03-05.07.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Streetball Kobiet i Mężczyzn

GLIWICE

MIG Gliwice

 
 

09-12.07.

5.Mistrzostwa Europy Juniorów Głuchych w Lekkoatletyce

SAMORIN k. BRATYSŁAWY (Słowacja)

PZSN

 
 

10-12.07.

Tour de Wenland Deaf

? (Niemcy)

  
 

10-12.07.

    
 

18-25.07.

4.Mistrzostwa Świata Głuchych w Lekkoatletyce

RADOM (Polska)

PZSN

 
 

17-19.07.

    
 

18-26.07.

12.Mistrzostwa Europy Głuchych w Piłce Ręcznej

KOPENHAGA (Dania)

NIE

 

OK

24-26.07.

Międzynarodowe Zawody Niesłyszących w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn

GDAŃSK

Pomorze Gdańsk

 
 

24.07.-01.08.

14.Mistrzostwa Europy Głuchych w Tenisie Ziemnym

HAMBURG (Niemcy)

PZSN

 
 

28.07.-08.08.

3.Mistrzostwa Europy Głuchych w Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 21

BAUNATAL k. KASSEL (Niemcy)

PZSN

 
 

 

31.07.-02.08.

    
      
 

SIERPIEŃ

    
 

07-09.08.

    
 

07-15.08.

Mistrzostwa Świata Głuchych w Golfie

BIRMINGHAM (Wielka Brytania)

NIE

 
 

09-15.08.

Mistrzostwa Świata Głuchych w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn

SULEJÓW (Polska)

PZSN

 
 

14-16.08.

    
 

21-23.08.

    
 

28-30.08.

    
 

00-00.08.

9.Mistrzostwa Europy Głuchych w Biegach na orientację

? ( ? )

?

 
      
 

WRZESIEŃ

    

OK

04-06.09.

Puchar Polski Niesłyszących w Żeglarstwie

PUCK

Wars Warszawa

 
 

04-10.09.

1.Mistrzostwa Świata Głuchych w Streetball

TEL AVIV (Izrael)

PZSN

 
 

09-24.09.

4.Mistrzostwa Świata Głuchych w Piłce Nożnej Kobiet i Mężczyzn

MOKRO-SI (Korea)

PZSN

 

brak

11-13.09.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 100-polowych

? kto chce organizacja

?

 
 

12-19.09.

2.Mistrzostwa Świata Głuchych w Żeglarstwie

PUCK (Polska)

PZSN

 

OK

25-27.09.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu (50 m)

WROCŁAW

Świt Wrocław

 

OK

25-27.09.

Puchar Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn

GLIWICE

MIG Gliwice

 

OK

25-27.09.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu Kobiet i Męż czyzn

POZNAŃ

WKSG Poznań

 
 

27.09.-01.10.

Mistrzostwa Świata Głuchych w Karate

KUALA LUMPUR (Malezja)

NIE

 
      
 

PAŹDZIERNIK

    

OK

02-04.10.

Puchar Polski Niesłyszących w Koszykówce Kobiet

PABIANICE

ŁKSG Łódź

 

OK

02-04.10.

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Halowej Piłc e Nożnej Oldbojów od 35 lat

POZNAŃ

TON Poznań

 

OK

02-04.10.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

ŁUKÓW

Hetman Łuków

 

OK

09-11.10.

Eliminacje Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn – Grupa B i C

WARSZAWA

Mazowsze Warszawa

 

OK

09-11.10.

Puchar Pol ski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet

OLSZTYN

Warmig Olsztyn

 

OK

16-18.10.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet

SZCZECIN

Korona Szczecin

 

OK

16-18.10.

Puchar Polski Niesłyszących w Koszykówce Mężczyzn

RADOM

Radomig Radom

 

brak

16-18.10.

Puchar Polski Niesłyszących w Tenisie Stołowym (do 40 osób)

CZĘSTOCHOWA – ?

AZS-AJD Częstochowa

 
 

20-25.10.

Mistrzostwa Świata Głuchych w Kolarstwie Górskim

ANTALYA (Turcja)

PZSN

 

OK

23-25.10.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Szachach

RADOM

Radomig Radom

 

OK

23-25.10.

Finał Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn – Grupa A

SZCZECIN

Korona Szczecin

 

OK

23-25.10.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet do lat 23

RACIBÓRZ

Odra Racibórz

 
 

27.10.-01.11.

9.Mistrzostwa Europy Głuchych w Kolarstwie Szosowym

ANTALYA (Turcja)

PZSN

 
 

29.10.-07.11.

Tour de Formosa w Kolarstwie Szosowym

FORMOSA (Tajwan)

  
 

30.10.-01.11.

    
 

00-00.10.

3.Mistrzostwa Europy Głuchych w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn do lat 21

SAMSUN (Turcja)

PZSN

 
 

00-00.10.

2.Mistrzostwa Europy Juniorów Głuchych w Badmintonie

?

NIE

 
 

00-00.10.

Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w Szachach

DREZNO (Niemcy)

PZSN

 
 

00-00.10.

3.Liga Mistrzów Głuchych w Futsalu Kobiet i Mężczyzn do lat 21

? (Włochy lub Hiszpania)

Kluby sportowe

 
 

00-00.10.

7.Klubowy Puchar Europy Głuchych w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

IZMIR

(Turcja)

Kluby sportowe

 
      
 

LISTOPAD

    
 

06-08.11.

    
 

13-15.11.

    
 

20-22.11.

    
 

25-28.11.

12.Klubowy Puchar Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn

BURSA lub SALONIKI (Turcja lub Grecja)

Kluby sportowe

 

OK

27-29.11.

24.Międzynarodowy Mityng Pływacki im. J. Sikorskiego

POZNAŃ

UMKSN Poznań

 

OK

27-29.11.

Puchar Polski Niesłyszących MASTERS w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn (do 40 osób)

GDAŃSK

Pomorze Gdańsk

 

OK

27-29.11.

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Koszykówce Oldbojów od 35 lat

KRAKÓW

Reyman Kraków

 

OK

27-29.11.

II Memoriał Krzysztofa Michalczuka w Szachach

ŁUKÓW

Hetman Łuków

 
 

00-00.11.

Mistrzostwa Europy Głuchych w Pływaniu na krótkim basenie (25m)

OREBRO (Szwecja)

ODWOŁANA

 
 

00-00.11.

1.Mistr zostwa Świata Głuchych w Pływaniu na krótkim basenie (25m)

? (Polska)

PZSN

 
      
 

GRUDZIEŃ

    
 

04-06.12.

    

OK

04-06.12.

4.Międzynarodowe Turnieje Szachowe i Warcabowe dla Młodzieży Niesłyszącej

WARSZAWA

IG Warszawa

 

OK

04-06.12.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Curlingu Kobiet i Mężczyzn

ŁÓDŹ

Wars Warszawa

 

OK

04-06.12.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 2 3

LUBLIN

Spartan Lublin

 
 

11-13.12.

    
 

18-20.12.

    
 

00-00.00.

3.Mistrzos twa Świata Głuchych w Narciarstwie Alpejskim

? ( ? )

PZSN

 
 

00-00.00.

2.Mistrzostwa Świata Głuchych w Narciarstwie Klasycznym

? ( ? )

PZSN

 
 

00-00.00.

2.Mistrzostwa Świata Głuchych w Snowboardzie

? ( ? )

?

 
 

00-00.00.

Mistrzostwa Świata Głuch ych w Sztukach Walkach

? ( ? )

?

 
 
Podziel się:
  •  
  •  
  •  
EnglishGermanPolishSpanish