Koszykówka kobiet: Koszykarki zdobyły 2 miejsce !!! na MPN a Świt mistrzami Polski.

W dniach 25 – 27 września 2020 r. odbyły się we Wrocławiu zawody sportowe osób niesłyszących – Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce Kobiet zorganizowane przez Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław i Polski Związek Sportu Niesłyszących. Zawody były finansowane przez Ministerstwo Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Gminę Wrocław. Nasza impreza sportowa otrzymała również wsparcie od firmy DOZAMEL sp. z o.o. i Fundacji HASCO – LEK. Zawody odbyły się w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce Kobiet we Wrocławiu, były wcześniej rozreklamowane na stronach internetowych oraz na plakatach. Celem zorganizowania zawodów było popularyzowanie sportu w środowisku osób niepełnosprawnych z wadą słuchu. Uczestniczki zakwaterowano w Boutique Hotel’s Wrocławw dniach 25 – 27 września 2020 r. Wyżywienie – kolacja i śniadanie, były zapewnione na miejscu (Boutique Hotel’s Wrocław). Obiady były zamówione w barze „PYZA”. Zawodnicy byli zadowoleni zarówno z noclegów jak i z wyżywienia. W piątek 25 września 2020 r. o godz. 21:00 odbyła się odprawa techniczna. Na odprawie byli obecni trenerzy, kierownicy i kapitanowie drużyn biorących udział w zawodach. Omówiono na niej regulamin zawodów, sprawdzono ważność badań lekarskich i odbyło się losowanie kolejności gier. W dniu 26 września 2020 r. o godz. 8:45 nastąpiło otwarcie Mistrzostw Polski Niesłyszących w Siatkówce Kobiet. Otwarcia dokonał Prezes WKSN „ŚWIT” Wrocław p. Maciej Jacyna. W Turnieju wzięły udział kluby sportowe zrzeszające osoby niepełnosprawne z wadą słuchu z różnych stron Polski: MAZOWSZE Warszawa, ŁKSG Łódź, ŚWIT Wrocław i ŚWIT Wrocław II. Na zawodach obecny był trener kadry Polski w koszykówce kobiet p. Karolina Burkiewicz, który obserwowała grę zawodniczek pod kątem powołań do reprezentacji. Zawody sędziowało łącznie pięciu sędziów. W czasie rozgrywek obecna była służba medyczna. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Na zawodach nie było kibiców w związku z procedurą COVID-19. W każdym meczu koszykarki ŚWIT – u Wrocław wygrywały wszystkie mecze.Nasza drużyna ŚWIT Wrocław obronił Mistrzostwo Polski Niesłyszących w Koszykówce Kobiet. MAZOWSZE Warszawa zajęło II miejsce, ŁKSG Łódź zajął III miejsce i ŚWIT Wrocław II zajął IV miejsce. Po zakończeniu ostatniego meczu turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród, medali i pucharów. Dekoracji dokonał Prezes WKSN „ŚWIT” Wrocław p. Maciej Jacyna.

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:
Najlepsza zawodniczka – KRYGOWSKA Agata (ŚWIT Wrocław)
Królowa strzelców – FIGIEL Marta (SPARTAN Lublin)
Rzut za 3 punkty – KRYGOWSKA Agata (ŚWIT Wrocław)
Najmłodsza zawodniczka – MAJEWSKA Aleksandra – 13 lat (ŁKSG Łódź)

PIERWSZA PIĄTKA
Najlepsza rozgrywająca – TWARDOWSKA Sara (MAZOWSZE Warszawa)
Najlepsza rzucająca obrońca – KUŹNIEWSKA Anna (ŚWIT Wrocław)
Najlepsza niska skrzydłowa – DOBEJKO Matylda (ŚWIT Wrocław)
Najlepsza silna skrzydłowa – FIGIEL Marta (MAZOWSZE Warszawa)
Najlepsza środkowa – SZCZYGIEŁ Dominika (ŁKSG Łódź)

Zajęliśmy 2 miejsce w MP koszykówce kobiet we Wrocławiu!!! Po drodze pokonaliśmy Łodzią, gdzie byli faworytką meczu a później wygraliśmy drugi mecz z rzędu, ale tym razem z drugą drużyną ze Wrocławia. W trzecim, ostatnim meczu o złoty medal przegraliśmy z pierwszą drużyną ze Wrocławia. Pierwsza drużyna ze Wrocławia okazała się za mocna dla nas, ale najważniejsze jest to że walczyliśmy do końca turnieju mimo to graliśmy cały czas w 5 bez rezerwy!!!Jestem szczęśliwa że miałam wkład na zdobycie srebrnego medalu MP, ale to zasługa całej drużyny!!! VAMOS MAZOWSZE!!!

P.S

Krzysiek Łuczywek był dobrym trenerem dla nas! Zmotywował nas do ciężkiej pracy podczas meczu i też ma wkład na nasz sukces! Dziękuję bardzo za to co dla nas zrobiłeś!!! napisała Magdalena Wdowiarz