Siatkarki z brązowym medalem!

MP niesłyszących: Siatkarki - Mazowsze Warszawa z brązowym medalem !!!

 

Dobiegły końca finały Mistrzostw Polski niesłyszących siatkarek. Współpracująca z naszą redakcją ekipa MKSN Mazowsza Warszawa przywiozła z Olsztyna brązowy medal. Mazowszanki wyszły z grupy z drugiego miejsca. W pierwszej fazie turnieju gładko pokonały w dwóch trzysetowych pojedynkach Koronę Szczecin i MIG Gliwice, równie łatwo jednak przegrały z późniejszym Mistrzem Polski, Świtem Wrocław. W półfinale MKSN poniósł porażkę z drużyną z Łodzi, jak się okazało, srebrnym medalistą. W starciu o brązowy medal Mazowsze trafiło na ekipę Spartana Lublin. W pierwszym secie kluczowego pojedynku Spartan prowadził na dystansie całej odsłony, lecz w końcówce siatkarki Mazowsza zdołały odrobić dużą część strat i napędzić rywalkom stracha. Ostatecznie jednak to Lublin zwyciężył 25:22. Rozpędzone podopieczne trenera Łukasza Szawrackiego dobrze weszły również w drugą partię, raz po raz punktując dzięki dobrym uderzeniom po skosie Danieli Maińskiej. Mazowsze rzuciło się w pogoń, do której impuls dały zróżnicowane i efektywne zagrywki kapitan Magdaleny Troszczyńskiej i Aleksandry Krysiak. Udało się im doprowadzić do walki na przewagi, w której wygrały do 24. Dla warszawianek wygrany set był prawdziwym wiatrem w żagle, podczas, gdy ich rywalki wyszły na trzecią partię wyraźnie zdeprymowane i spięte. Stołeczne siatkarki wykorzystały ten fakt i wypracowały sobie dużą przewagę dzięki uderzeniom Troszczyńskiej i Pauliny Suchorowskiej. Egzamin z ataku z pozytywnym wynikiem zdała również nominalna rozgrywająca Lidia Maziarz. W końcówce MKSN zmagał się z chwilowym przestojem wynikającym z drobnego rozprężenia, wygrał jednak do 17 i wyszedł na prowadzenie. Czwarta partia była prawdziwym dreszczowcem. Po długiej fazie względnie wyrównanej walki lublinianki wypracowały sobie niebagatelne prowadzenie 19:14 i 20:15. Warszawianki rzuciły się w pościg i dzięki dobrej realizacji założeń taktycznych oraz punktowym zagrywkom, m.in. Marty Wolańskiej, zmniejszyły straty. Po 22 wyrównała dobrą kiwką Maziarz i było to wodą na młyn Mazowsza. Dobrze zagrywająca Krysiak nie opuściła już pola serwisowego, a warszawianki wygrały 25:22 i 3:1 w całym meczu.

W Olsztynie w roli pierwszego trenera siatkarek Mazowsza zadebiutował… Redaktor naczelny naszego portalu Maciej Szewczyk:

Dziewczynom należą się za ten mecz ogromne gratulacje – powiedział po odebraniu medalu – Cieszę się, że zaufały mi w tym trudnym starciu ze Spartanem od początku do końca realizowały założenia taktyczne, jakie sobie ustaliliśmy przed meczem. Teraz przed częścią dziewczyn przygotowania do lipcowej Olimpiady Niesłyszących w tureckim Samsun, a reszta już od środy zabiera się za ciężką pracę na treningach.

Przyjmująca Paulina Suchorowska otrzymała wyróżnienie dla najlepiej serwującej zawodniczki turnieju, natomiast Magdalena Troszczyńska dla najlepszej środkowej. Obie wymienione zawodniczki, a także rozgrywająca Lidia Maziarz, otrzymały podczas ceremonii zamknięcia turnieju powołania na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski seniorek przygotowującej się do lipcowego wyjazdu do Turcji na DeafLympics 2017.

Opracował : Szewczyk Maciej

Podziel się:
  •  
  •  
  •  
English EN German DE Polish PL