27 lipca 2021

MAZOWSZE WARSZAWA

Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących

Już po operacji dla Marty!

2 min przeczytania

Marta Kaczmarczyk, nasza serdeczna koleżanka, w lutym podczas treningu indywidualnego doznała kontuzji stawu skokowego. Po pierwszych badaniach , lekarz zalecał stabilizator i odpoczynek, jednak z każdym miesiącem stan się pogarszał. Marta miała problem z poruszaniem się, a ból się zwiększał. Po kolejnej konsultacji u lekarza okazało się, że Marta złamała kość łódkowatą w stopie. Niestety złamanie okazało się tak pechowe, że konieczna jest tu operacja. Łudziliśmy się jeszcze nadzieją, że pomoc świetnego fizjoterapeuty uratuje Martę, niestety nawet prywatna rehabilitacja nie pomogła. 

Marta jest czołową zawodniczką Kadry Narodowej Kobiet Niesłyszących w piłce nożnej. Na jej koncie widnieje wiele sukcesów, m.in:

– srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Turcji, 

– mistrzostwo Europy w Futsalu Kobiet Niesłyszących w Finlandii,

– wicemistrzostwo świata w Futsalu Kobiet Niesłyszących w Szwajcarii.

W listopadzie w 2020 r. czekają kolejne ważne zawody – mistrzostwa świata w Korei Południowej. Jest to niezwykle ważne dla Marty jak I całego zespołu żeby szybko wróciła na boisko. 

Dlatego prosimy Państwa bardzo o pomoc w zebraniu pieniędzy na artroskopie stawu skokowego z usunięciem fragmentu oderwanej kości łódkowatej. Niestety na zabieg z NFZu czeka się co najmniej pół roku, Marta nie ma tyle czasu, potrzebuje zabiegu jak najszybciej by jeszcze przed jesienią mogła wrócić na boisko i reprezentować nasz kraj dumnie z orzełkiem na piersi. Prywatna operacja kosztuje 7 tysięcy. To bardzo dużo pieniędzy. Dlatego was proszę o pomoc. Każda złotówka zbliża nas do celu, jakim jest zdrowie Marty. No bo zdrowie jest najważniejsze.

 

Kim jest Marta Kaczmarczyk?

Jest osobą niesłyszącą, ma 25 lat. Mieszka w Warszawie.

To reprezentantka Polski Niesłyszących w piłce nożnej kobiet, zawodniczka z klubu Mazowsze Warszawa dla niesłyszących oraz zawodniczka z klubu Piastovii Piastów w 1 lidze.

Osiągnięcia:

Razem z Reprezentacją Polski zdobyła srebrny medal na XXIII Letnich Igrzyska Głuchych w piłce nożnej kobiet w tureckim Samsun w 2017 roku.

 

Pozostaje zapraszamy do link zrzutki 🙂

Podziel się:
  •  
  •  
  •