11 kwietnia 2021

MAZOWSZE WARSZAWA

Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących

Piłka nożna kobiet: Mazowszarki ponownie z rzędu zdobyły mistrzami Polski 7 osobowej.

Sprawozdanie z Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Kobiet
w Warszawie w dniach 28-30 sierpnia 2020r.

                W dniach 28-30 sierpnia 2020r. odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Kobiet w Warszawie.

                W turnieju udział wzięły 4 drużyny: obrończyni tytułu i gospodyni MKSN Mazowsze Warszawa, Korona Szczecin, Świt Wrocław oraz ŁKSG Łódź.

                W dniu 28 sierpnia br. wszyscy przyjechali do Hotelu „Holiday Park” przy ulicy Heroldów 1B i zjedli kolacji, a potem na odprawę technicznej.

W imieniu Zarządu MKSN Mazowsze podziękowaliśmy za współpracę z firmą #SelfMakerSportTeam jako Partner organizacji imprezy MPN w PN 7-os Kobiet, która dała Nam dwie kioski #SelfClean do dezynfekcji rąk dla zawodniczek i osób obsługiwanych oraz kibiców przed zawodami przy wejściu do bramy boiska piłkarskiego – AWF oraz w Hotelu dla bezpieczeństwa.

                W dniu 29 sierpnia br. pierwszy mecz w sobotę Mazowszanki zagrały z Łodziankami. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych piłkarek wynikiem 8 do 1. Kolejny meczem w turnieju Szczecinianki pokonały 5:1 z Wrocławiankami. Po obiedzie Mazowszanki zagrały z Wrocławiankami i bez problemu pokonały 6:0. Czwarty mecz tego dnia zagrały drużyny z Szczecina i Łodzi. Łodzianki nie dały rady przeciw dobrze grającej drużyny Szczecińskiej i przegrały wynikiem 0:9 !  Po pierwszym dniu było już wiadomo, że Warszawianki i Szczecinianki będą walczyły o mistrzostwo Polski, a Wrocław i Łódź nie miały żadnych zwycięstw na koncie i musiały walczyć o brąz.

               W niedzielę rano była ulewna pogoda, za parę godzin już było lepiej. Piąty mecz zagrały drużyny walczące o Tytuł Mistrzostwa Polskiego – Mazowszanki i Szczecinianki mieli równy bilans po 14:1 w dwóch meczach. W pierwszej połowie był remis, wynik był sprawiedliwy według oceny trenera kadry narodowej p. Aleksandera Opaczewskiego. W drugiej połowie meczu Mazowszanki zaatakowały i prowadziły 2:1 w 27 minucie, a w 38 minucie obrońca Mazowsza popełniła błąd podania i straciła piłkę, a zawodniczka Korony wykorzystała ten błąd i lobowała do bramki i znowu remis 2:2. Zostało jeszcze 12 minut do końca meczu. Dwie drużyny musiały do końca meczu zagrać, ponieważ bilans bramek był równy. To był dopiero ciekawy moment meczu i walczyły do końca, ale niestety był wciąż remis. Sędziowie powiedzieli według decyzji Polskiego Związku Sportu niesłyszących w Lublinie bez dogrywek, od razu były rzuty karne po 3 osoby to loteryjna karna !!! Po kolei 5 zawodniczki – piłkarki: Boćkowska, Prusinowska, Kaczmarczyk Marta z Mazowsza nie miały problemu i strzeliły w komplecie, a dwie zawodniczki Korony : Althoff i Liścioch też bez problemu strzeliły bramki, w ostatniej decyzji o zwycięstwo – Joanna Kaczmarczyk była bohaterką meczu, która obroniła rzut karny od Justyny Siwek. Została Mistrzem dla Mazowszanki, a Szczecinianki otrzymały srebrne medale.

W meczu o brąz ŁKSG Łódź nie wykazał żadnych chęci, ani pomysłów do wygrania meczu i w efekcie przegrały mecz z Wrocławiankami 1:4.

              Na turnieju był obecny p. Aleksander Opaczewski – trener reprezentacji Polski Kobiet PZSN oraz p. Eugeniusz Morawski – Koordynator organizacji imprezy MPN.

              Na zakończeniu turnieju rozdano medale oraz puchary najlepszym drużynom. Najważniejsza statuetka – MVP całego turnieju – powędrowała do kapitana Korony Szczecin –  Justyny Siwek. Najlepszą bramkarką została Joanna Kaczmarczyk – Mazowsza Warszawa, a królową strzelców została Althoff Emilia z Korony Szczecin, która strzeliła 6 bramek w całym turnieju. Do najlepszej siódemki turnieju zostały wybrane trzy Warszawianki : Paulina Prusinowska, Agnieszka Boćkowska i Marta Kaczmarczyk, Karolina Kuba i Lidia Maziarz ze Świtu Wrocławia, Wiktoria Aumiiller z ŁKSG Łodzi oraz Ewa Liścioch z Korony Szczecina.

              Najstarsza zawodniczka została Monika Miśków z Korony Szczecina oraz najmłodsza zawodniczka Natalia Gehrke ze Świtu Wrocławia otrzymała niespodziewanie statuetkę. Trzech trenerzy za podium I-III miejsca otrzymali małe statuetki : Marcin Szymański – Mazowsze Warszawa, Justyna Siwek – Korona Szczecin oraz Tomasz Wesoły – ŚWIT Wrocław.

              Na zawodach przybyło tylko około 20-25 kibiców z powodu epidemii COVID’19. Cała impreza okazała się udana zarówno pod kątem organizacji jak i pod kątem sportowym dla gospodarzy Mazowsze Warszawa.

             Głównym celem imprezy było wyłonienie mistrzyni Polski wśród kobiet piłkarek. Pośrednimi celami turnieju były przygotowania do Igrzysk Głuchych w Brazylii w roku 2021 oraz  do kolejnych Mistrzostw Europy i Świata w roku 2022 i 2023.

             Organizatorami imprezy byli Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz Mazowiecki Klub Sportu Niesłyszących „ Mazowsze” w Warszawie. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie.

             Organizacja powyższej imprezy została zrealizowana wzorowo. Uczestnicy imprezy byli zadowoleni zarówno z warunków noclegowych jak i wyżywienia  w Hotelu „Holiday Park”. Byli też usatysfakcjonowani warunkami do rozgrywania meczów.  

             Klub MKSN Mazowsze ma nadzieję, że za 2-3 lata znowu podejmie organizację Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Kobiet.

            Jako organizator serdecznie dziękujemy Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących w Lublinie, Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Trzech Partnerzy : SELFMAKER w Łodzi , Hotel Holiday Park oraz TM Drukarnia Cyfrowa Wielkoformatowa w Warszawie za wsparcie i współpracę do realizacji zadań organizacyjnych.

W załączeniu protokoły ze szczegółowymi wynikami rozegranych meczów:

Podziel się:
  •  
  •  
  •