11 kwietnia 2021

MAZOWSZE WARSZAWA

Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących

Piłka nożna: Piłkarze Mazowsza Warszawa awansowali do finału w MPN.

W dniach 24 – 26 kwietnia 2015 roku na Stadionie Sportowym w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, przy ulicy Tenisowej 33 odbyła się Eliminacja Mistrzostwa Polski Niesłyszących Mężczyzn w Piłce Nożnej 11 – osobowej Grupa B. W zawodach brało udział 4 drużyny z grupy B: Korona Szczecin, Mazowsze Warszawa, TON Poznań, ŁKSG Łódź.  Rozegrano 6 meczy – w systemie każdy z każdym, w systemie 2 x 35 minut z przerwą 15 minut. Uczestnicy eliminacji Mistrzostwa Polski Niesłyszących Mężczyzn w Piłce Nożnej byli zakwaterowani w Hostelu SZWEJK w Szczecinie (ul. Ku Słońcu 33, 71-080 Szczecin). Wyżywienie zapewniono również w tutejszym Hostelu SZWEJK (śniadania, obiady i kolacje), na miejscu był barek i można było kupić napoje i wyżywienie. Odprawa techniczna odbyła się w Hostelu SZWEJK dniu 24 kwietnia 2015 roku w godz. 20:30-21.30. Omówiono miejsce, regulamin techniczny i zasady wyznaczone przez PZSN i PZPN. Sprawdzono ważne badania lekarskie zawodników i porównaliśmy zgodność zawodników z listą PZSN. Zawodnicy zostali poinformowani o fakcie otrzymania środków dotacji z puli finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie. W dniach 25-26 kwietnia 2015 roku rozegrano zawody w sportowej atmosferze, kibice zachowywali się wzorowo.  Zawody sędziowali wyznaczeni sędziowie z KS ZZPN w Szczecinie (Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej): Mateusz Kucaj – kl. B, Mariusz Popczyk – kl. B, Damian Smoliński – kadet. Zawody trwały 2 dni. Obsługi medycznej podjął się sanitariusz Siergiej Gierżot i z powodzeniem zajął się kontuzjowanymi zawodnikami. Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej wśród Niesłyszących, organizacja i popularyzacja Sportu Niesłyszących w Polsce, wyłonienie najlepszych zawodników i nabór utalentowanych do Kadry Narodowej Polski, a także integracja młodzieży poprzez sport.

Organizatorami imprezy były:

– Polski Związek Sportu Niesłyszących

– Szczeciński Klub Sportowy Głuchych „Korona” w Szczecinie

Imprezę Eliminacji MP Niesłyszących Mężczyzn w PN 11-osobowej GRUPA B dofinansowało: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz 1 sponsor/darzyńca DGS Sp. z o.o. w Mierzynie (k/Szczecina).

Wyniki:

Korona Szczecin

ŁKSG Łódź

2:5 (0:0)

TON Poznań

Mazowsze Warszawa

2:4 (1:0)

Korona Szczecin

TON Poznań

4:2 (3:0)

ŁKSG Łódź

Mazowsze Warszawa

2:6 (0:3)

ŁKSG Łódź

TON Poznań

2:0 (1:0)

Korona Szczecin

Mazowsze Warszawa

0:1 (0:1)

Tabela końcowa gr. B:

 

Klub

mecze

pkt

zw

rem

por

bramki

 

1

Mazowsze Warszawa

3

9

3

0

0

11:4

awans do finału MPN

2

ŁKSG Łódź

3

6

2

0

1

7:2

 

3

Korona Szczecin

3

3

1

0

2

6:8

 

4

TON Poznań

3

0

0

0

3

4:10

Głównym zwycięzcą Eliminacji została drużyna MAZOWSZE Warszawa i awansowała do Finałowego Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11- osobowej Mężczyzn w Lublinie (odbywającego się w dniach 01-03 maja 2015 roku. Na zakończenie zawodów (godz. 12:30) było rozdawanie dyplomów za zajęcie I – IV miejsc. Dyplomy wręczał  prezes SKSG „Korona” Marcin Bodnar. Impreza zakończyła się obiadem do godziny 14 i wyjazdem uczestników Eliminacji. Nie zgłaszano żadnych uwag od kierowników zespołów. Również nie przekazano formularzy protestowych.

źródło: Polskiego Związku Sportu Niesłyszących

Podziel się:
  •  
  •  
  •