Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących

Siatkówka Kobiet: Mamy brązowy medal MPN w Siatkówce Kobiet w Warszawie.

4 min przeczytania

SIATKARKI MKSN MAZOWSZE WARSZAWA ZDOBYŁY BRĄZOWY MEDAL!!!

W dniach 21-23 maja 2021r. odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet w Hali Sportowej – OSiR Bemowo przy Obrońców Tobruku 40 w Warszawie.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny: MKSN „Mazowsze” Warszawa, ŁKSG Łódź,

„Świt” Wrocław oraz „MIG” Gliwice.

22 maja pierwszy mecz Mazowszanki zagrały z drużyną z Łodzi. Mecz zakończył się przegraną naszych siatkarek 1:3. Kolejny mecz Wrocławianki wygrały 3:0 z Gliwiczankami. Po obiedzie drużyna gospodarzy Turnieju zmierzyła się z ekipą z Wrocławia, niestety była to kolejna porażka tego dnia, tym razem 0:3. W ostatnim sobotnim meczu zagrały ze sobą drużyny ŁKSG-u i MIG-u. Łodzianki nie dały rady dobrze grającej drużynie Gliwiczanek, które odniosły pewne zwycięstwo 3:0.

23 maja piąty mecz zagrały drużyny walczące o brązowy medal Mistrzostw Polski – MKSN “Mazowsze” Warszawa i “MIG” Gliwice. Ekipa z Warszawy nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom z Gliwic i pokonując je 3:0. Dziewczyny z Mazowsza miały aspiracje na zdobycie wicemistrzostwa, jednak w tym roku muszą się zadowolić brązowym medalem. Najwięcej emocji dopiero przed nami. W ostatnim mecz grały ze sobą “Świt” Wrocław i ŁKSG Łódź. Dziewczyny z Wrocławia wyszły szybko na prowadzenie wygrywając 2:0 w setach. Jednak trener “Świtu” wprowadził rezerwowe zawodniczki i tym samym ułatwił odwrócenie losów tego meczu ekipie z Łodzi. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną dziewczyn z Łodzi 3:2 i dzięki temu zostały wicemistrzyniami.

Gdyby trener “Świtu” nie wprowadził rezerwowych w meczu, który mógł wygrać 3:0 to wtedy MKSN “Mazowsze” Warszawa mogłoby świętować zajęcie drugiego miejsca, zaś trzecie miejsce przepadłoby Gliwiczankom, a poza podium znalazłabym się drużyna ŁKSG Łódź.

Na turnieju był obecny p. Mateusz Chyl – Trener reprezentacji Polski Kobiet PZSN,
p. Bartosz Borkowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie, p. Tomasz Włodarczyk – Vice Prezes PZSN, p. Jarosław Janiec – Członek Zarządu PZSN, p. Łuczywek Krzysztof – Prezes MKSN Mazowsze Warszawa oraz p. Eugeniusz Morawski – Koordynator organizacji imprezy MPN.

Zwieńczeniem MPN w Siatkówce Kobiet było rozdanie medali najlepszym drużynom oraz nagród indywidualnych. Najważniejsza statuetka – MVP całego turnieju – powędrowała do zawodniczki Świtu Wrocław – Katarzyny Góżdż. Zawodniczki Mazowsza zostały nagrodzone w dwóch kategoriach: najlepsza przyjmująca – Paulina Suchorowska oraz najlepsza rozgrywająca – Aldona Kramek.

Z powodu trwającej epidemii COVID’19 nie było publiczności na trybunach.

Cała impreza była udana zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i sportowym dla gospodarzy turnieju, czyli MKSN „Mazowsze” Warszawa.

Dziękujemy za współpracę firmie SELFMAKER , która dostarczyła Nam kioski #SelfClean do dezynfekcji rąk podczas Mistrzostwa Polski Niesłyszących Siatkówce Kobiet w hali sportowej – OSiR Bemowo..

Dziękujemy za owocną współpracę z OSiR Bemowo oraz Hotel Holiday Park.

WYNIKI   MECZÓW

podczas Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet w dn.21-23.05.2021 r. w Warszawie.