Siatkówka: Kolejny trzeci nasze zawodnika siatkarze Jacek Kalinowski odchodził z klubu.

Trzecim zawodnikiem, który odchodzi z Naszego Klubu jest Jacek Kalinowski.

Jacka najlepiej może opisać nasz kapitan Tomasz Morawski:

„Ślimak przeszedł do nas po turnieju Pucharu Polski w 2017 roku. W półfinale tych zawodów zmierzyliśmy się, z jego ówczesną drużyną – Warmigiem Olsztyn, przegrywając minimalnie 2:3, po bardzo emocjonującym spotkaniu, mimo iż byliśmy zdecydowanie najmłodszym zespołem z całej Polski, a Warmig sięgał wtedy po czwarty z rzędu Puchar.

Jacek współtworzył drużynę, która na przestrzeni lat zdominowała rywalizacje na krajowym podwórku. Poza pięcioma zdobytymi Pucharami Polski, Ślimak miał już na koncie pięć Mistrzostw Polski, medale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, udział w Lidze Mistrzów, Mistrzostwach Europy i dwóch Igrzyskach Głuchych. Był ciągle młody ale już tak doświadczony i dużo bardziej ograny niż my. Było wtedy jasne, że każdy chciałby mieć w drużynie takiego zawodnika i że wiele możemy się od niego nauczyć. Ślimak mieszkał na szczęście na stałe w Warszawie, co przekonało go do dołączenia do Naszego Klubu.

Bardzo dużo pomagał nam podczas treningów i meczów, był zawodnikiem niezwykle uniwersalnym mogącym pełnić funkcje zarówno przyjmującego jak i atakującego lub libero, co bardzo pomagało drużynie. Wzniósł on nasz zespół na jeszcze wyższy poziom i pomógł osiągnąć wiele sukcesów za co jestem mu bardzo wdzięczny.”

Teraz nadszedł czas kiedy nasze drogi się rozchodzą jednak nigdy nie zapomnimy mu tego co zrobił dla nas i dla rozwoju Naszego Klubu.

Ślimak, raz jeszcze dzięki i powodzenia w nowym zespole!

Przy tej okazji chcielibyśmy również bardzo podziękować żonie Jacka – Marcie, która również wielokrotnie pomagała nam w różnych sprawach m.in. tłumaczeniu z języka migowego.

Podziel się:
  •  
  •  
  •