Siatkówka mężczyzn: Po raz trzeci z rzędu o Tytuł Mistrz Polski 2020 oraz bogaty nagrodzeni.

Po raz trzeci z rzędu o Tytuł Mistrz Polski '2020 💪🏽🔥🏆!!!
 
Siatkarze Mazowsze bez problemu i wszystkie pokonali po 3:0, bez straty sety.
Aż sześciu siatkarze zostali z najlepszych z turnieju MPN w siatkówce mężczyzn :
 
Kasprzyk Arkadiusz – MVP (Mazowsze Warszawa)
Morawski Tomasz – środkowy (Mazowsze Warszawa)
Łuszczewski Grzegorz – atakujący (Mazowsze Warszawa)
Patoła Jacek – zagrywki (Mazowsze Warszawa)
Biloblotskyi Oleksandr – rozgrywający (Mazowsze Warszawa)
Wanot Karol – Libero (Mazowsze Warszawa)
 

W dniach 11-13 września 2020 r. odbyły się we Wrocławiu zawody sportowe osób niesłyszących – Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Siatkówce Mężczyzn zorganizowane przez Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław i Polski Związek Sportu Niesłyszących. Zawody były finansowane przez Ministerstwo Sportu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Nasza impreza sportowa otrzymała również wsparcie od firmy DOZAMEL sp. z o.o. i  Fundacji HASCO – LEK. Zawody odbyły się w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10.

Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Siatkówce Mężczyzn we Wrocławiu, był wcześniej rozreklamowany na stronach internetowych oraz na plakatach. Celem zorganizowania zawodów było  popularyzowanie sportu w środowisku osób niepełnosprawnych z wadą słuchu. Uczestników zakwaterowano w Boutique Hotel’s Wrocław w dniach 11 – 13 września 2020 r. Wyżywienie – kolacja i śniadanie, były zapewnione na miejscu (Boutique Hotel’s Wrocław). Obiady były zamówione w barze „PYZA”. Zawodnicy byli zadowoleni zarówno z noclegów jak i z wyżywienia.

W piątek 11 września 2020 r. o godz. 21:00 odbyła się odprawa techniczna. Na odprawie byli obecni trenerzy, kierownicy i kapitanowie drużyn biorących udział w zawodach.  Omówiono na niej regulamin zawodów, sprawdzono ważność badań lekarskich i odbyło się losowanie kolejności gier. Obecni na odprawie byli Wiceprezes PZSN p. Tomasz Włodarczyk i członek zarządu Jarosław Janiec.

W dniu 12 września 2020 r. o godz. 8:45 nastąpiło otwarcie Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Siatkówce Mężczyzn.  Otwarcia dokonał Prezes WKSN „ŚWIT” Wrocław p. Maciej Jacyna. W Turnieju wzięły udział kluby sportowe zrzeszające osoby niepełnosprawne z wadą słuchu z różnych stron Polski: MAZOWSZE Warszawa, ŁKSG Łódź, SPARTAN Lublin i ŚWIT Wrocław.   

Zawody sędziowało łącznie czterech sędziów. W czasie rozgrywek obecna była służba medyczna.  Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Na zawodach nie było kibiców w związku z procedurą COVID-19.

W szóstym meczu o II miejsce między zespołami ŚWIT Wrocław i ŁKSG Łódź była bardzo ciekawa i zacięta walka, bo o wyniku meczu decydował tie–break, który zakończył się wynikiem 15:10 dla drużyny ŁKSG Łódź. 

Drużyna MAZOWSZE Warszawa obroniła po raz trzeci z rzędu Mistrzostwo Polski Niesłyszących w Siatkówce Mężczyzn.  ŁKSG Łódź zajął II miejsce, ŚWIT Wrocław zajął III miejsce, a SPARTAN Lublin zajął IV miejsce.  Siatkarze ŚWIT zajęli III miejsce po raz pierwszy w historii klubu zdobyli medale w rozgrywkach Polskiego Związku Sportu Niesłyszących w siatkówce mężczyzn na Mistrzostwach Polski Niesłyszących.

Po zakończeniu ostatniego meczu turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród, medali i pucharów. Dekoracji dokonał Prezes WKSN „ŚWIT” Wrocław p. Maciej Jacyna. Na zakończenie głos zabrał Wiceprezes PZSN p. Tomasz Włodarczyk, który podziękował za wzorową organizację zawodów.

Więcej źródło: Polski Związek Sporu Niesłyszących

Podziel się:
  •  
  •  
  •