27 lipca 2021

MAZOWSZE WARSZAWA

Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących

Siatkówka Mężczyzn: Siatkarze MKSN Mazowsze Warszawa zdobyli po raz 4 z rzędu – Mistrzostwo Polski!!!

4 min przeczytania
W dniach 14-16 maja 2021 r. w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn.
 
            W turnieju wzięły udział cztery drużyny: MKSN „Mazowsze” Warszawa, ŁKSG Łódź, „Świt” Wrocław oraz „MIG” Gliwice.
            W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną z Wrocławia. Mecz zakończył się łatwą wygraną naszych siatkarzy 3:0. W kolejnym spotkaniu ŁKSG Łódź pokonał MIG Gliwice 3:1. Po obiedzie nasza drużyna zmierzyła się z ekipą z Łodzi. Nasi siatkarze zagrali bardzo dobrze, pokonując zdecydowanie rywali 3:0. Ten wynik po wygranej MIGu nad Świtem w stosunku 3:0 praktycznie zapewnił nam Mistrzostwo Polski. W niedzielę wystarczyło postawić kropkę nad i wygrywając jednego seta z Gliwicami.
            Ta sztuka udała nam się już w pierwszej partii pojedynku z MIGiem. Triumfowaliśmy również w drugiej odsłonie. Gdy wydawało się, że wygramy cały turniej bez straty seta niestety do głosu doszli siatkarze z Gliwic, którzy rozstrzygnęli trzeciego seta na swoją korzyść. To podziałało na nas mobilizująco, wygraliśmy czwartą partię zdecydowanie 25:10, potwierdzając kto w tym turnieju był najlepszy. Srebrne medale po wygranej 3:0 nad Świtem Wrocław zdobyli siatkarze ŁKSG Łódź.
            Zdobyliśmy po raz czwarty z rzędu tytuł Mistrzów Polski (2018, 2019, 2020, 2021), nasi zawodnicy zostali też wyróżnieni indywidualnie. Najlepszym zawodnikiem zawodów – MVP całego turnieju – wybrano naszego rozgrywającego Oleksandra Biloblotskyiego. Najlepszym libero turnieju został wybrany Jacek Patoła, a najlepszym środkowym nasz kapitan – Tomasz Morawski.
 
Sześciu naszych zawodników zostało też powołanych do szerokiej kadry na Mistrzostwa Świata Niesłyszących, które odbędą się z Chianciano Terme (Włochy) w dniach 23 września- 2 października 2021 roku.
 
1.Kasprzyk Arkadiusz (Mazowsze Warszawa)
2.Łuszczewski Grzegorz (Mazowsze Warszawa)
3.Morawski Tomasz (Mazowsze Warszawa)
4.Patoła Jacek (Mazowsze Warszawa)
5.Puszczyński Dawid (Mazowsze Warszawa)
6.Wanot Karol (Mazowsze Warszawa)
 
Do szerokiej kadry został również powołany Maciej Czepulonis, który grał na Mistrzostwach w naszych barwach na zasadzie wypożyczenia.
 
Nie osiągnęlibyśmy sukcesu, gdyby nie wspierający nas Partnerzy.
 
Dziękujemy za współpracę firmie SELFMAKER , która dostarczyła Nam sprzęt sportowy (koszulki meczowe, koszulki polo, dresy).
 
Na koniec kilka słów od naszego kapitana Tomka Morawskiego:
 
“Zdobyliśmy Mistrzostwo Polski po raz czwarty z rzędu i jesteśmy niepokonani na arenie ogólnopolskiej od czterech lat. Przeszliśmy ciężką drogę, by być w tym miejscu, w którym jesteśmy teraz. Nigdy nie zapomnę swojego początku z siatkówką, kiedy to w 2014 roku, jako młody chłopak, miałem możliwość dołączenia do drużyny Warmigu Olsztyn. Dzięki wsparciu mocnych i doświadczonych zawodników z tego klubu oraz trenera Mateusza Chyla, który prowadził tą drużynę miałem szansę się rozwinąć. Po tamtych sukcesach i debiucie na arenie międzynarodowej (VI miejsce na Pierwszej Lidze Mistrzów w Pesaro we Włoszech), zamarzyłem o tym, by mocny zespół, który będzie zdobywał sukcesy zbudować w Warszawie, z której pochodzę. Wspólnie z kolegą Dawidem Puszczyńskim zebraliśmy grupę ludzi, którzy podobnie jak my, chcieli ciągle się rozwijać, by w końcu być najlepsi. Chcemy dalej się rozwijać i dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników, nie tylko w Polsce ale też Europie i na Świecie! Po ostatnim brązowym medalu w Lidze Mistrzów (Deaf Volleyball Champions League) mamy apetyty na więcej. W tym roku Liga Mistrzów ma odbyć się w dniach 29.11. – 03.12.2021 r. W Izmirze (Turcja). Na turniej chcemy wystawić pełny 12-14 osobowy skład oraz kilkuosobowy sztab szkoleniowy, by walczyć o jak najlepszy wynik na zawodach. W związku z tym poszukujemy wsparcia. Sponsorów, dzięki którym moglibyśmy zrealizować nasz cel. Jeżeli jaka’ś firma chciałaby nas wesprzeć w spełnieniu naszych marzeń serdecznie zapraszamy!”
 
Komplet wyników:
 
MKSN Mazowsze Warszawa – Świt Wrocław 3:0 (25:12, 25:15, 25:20)
 
MIG Gliwice – ŁKSG Łódź 1:3 (26:28, 25:20, 22:25, 17:25)
 
ŁKSG Łódź – MKSN Mazowsze Warszawa 0:3 (14:25, 12:25, 18:25)
 
Świt Wrocław – MIG Gliwice 0:3 (12:25, 15:25, 20:25)
 
ŁKSG Łódź – Świt Wrocław 3:0 (25:12, 25:16, 25:14)
 
MKSN Mazowsze Warszawa – MIG Gliwice 3:1 (26:24, 25:16, 26:28, 25:20)
 
Kolejność końcowa:
 
MKSN Mazowsze Warszawa – Mistrz Polski 2021
ŁKSG Łódź – Wice Mistrz Polski 2021
MIG Gliwice – brązowy medal
Świt Wrocław – IV miejsce
 
Skład naszego zespołu:
 
Kasprzyk Arkadiusz, Łuszczewski Grzegorz, Morawski Tomasz, Patoła Jacek, Biloblotskyi Oleksandr , Puszczyński Dawid, Wanot Karol, Czepulonis Maciej, Buta Bartosz.
 
Trener: Chyl Mateusz
Kierownik: Onyshchenko Ilya.
 
 
Nagrody indywidualne:
Najlepszy Zawodnik (MVP) – Oleksandr Bilobloytskyi (Mazowsze Warszawa)
Najlepszy Atakujący – Rafał Pietrzykowski (ŁKSG Łódź)
Najlepszy Rozgrywający – Adrian Gasiewicz (Świt Wrocław)
Najlepszy Przyjmujący – Jakub Miśkiewicz (ŁKSG Łódź)
Najlepszy Środkowy – Tomasz Morawski (Mazowsze Warszawa)
Najlepszy Blokujący – Adam Bieniasz (MIG Gliwice)
Najlepszy Zagrywający – Jakub Bednarz (MIG Gliwice)
Najlepszy Libero – Jacek Patoła (Mazowsze Warszawa)
Najmłodszy Zawodnik – Nikolas Chardykow (Świt Wrocław) – 16 lat
 

źródło: https://www.facebook.com/MKSN-Mazowsze-Warszawa-181299221902610

Również wynik PZSN: http://www.pzsn.pl/aktualnosci/wyniki-pilka-siatkowa

Później więcej informacji.

Podziel się:
  •  
  •  
  •