Wielki sukces kadry Mazowieckiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ MAZOWSZE „ na XXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Samsun (Turcja)

Miło nam poinformować, że z Mazowieckiego Klubu Sportowego Niesłyszących
„ Mazowsze „ powołano do reprezentacji Polski na XXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych, które odbyły się w dniach 18-30 lipca 2017 r. w Samsun (Turcja) 16 zawodników w czterech dyscyplinach: piłce nożnej 11-osobowej, koszykówce i siatkówce oraz lekkoatletyce. W sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski znalazło się trzech : 2 trenerzy z naszego klubu w dyscyplinach – siatkówki mężczyzn oraz kierownik piłki nożnej kobiet.

Reprezentacja Polski piłki nożnej kobiet zdobyła srebrny medal Igrzyska Głuchych w Samsun, przegrywając w meczu w finale z reprezentacją Rosją w rzutach karnych. Powołane 5 zawodniczki i kierownik w piłce nożnej 11 osobowej kobiet:
• Agnieszka Boćkowska,
• Karolina Dampc,
• Joanna Kaczmarczyk,
• Marta Kaczmarczyk,
• Krystyna Nowak.
Natomiast Eugeniusz Morawski z naszego klubu – został kierownikiem piłki nożnej – Reprezentacji Polski Niesłyszących w piłce nożnej kobiet na XXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych w Samsunie.

Reprezentacja Polski siatkówki kobiet zajęła VI miejsce w tabeli końcowej, bo przegrała w meczu z Rosją o V miejsce. Z naszego klubu zostały powołane 3 siatkarki:
• Lidia Maziarz,
• Magdalena Troszczyńska.
• Paulina Suchorowska.

Reprezentacja Polski siatkówki mężczyzn zajął X miejsce w tabeli końcowej, bo wszystkie przegrali z grupowej fazowej. Z naszego klubu zostały powołane 5 siatkarze:
• Karol Wanot,
• Krzysztof Łuczywek,
• Tomasz Morawski,
• Dawid Puszczyński,
• Arkadiusz Kasprzyk.
Natomiast Damian Białorudzki i Maciej Szewczyk z naszego klubu – zostali trenerem i asystentem trenera reprezentacji Polski niesłyszących w siatkówce mężczyzn na XXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych w Samsunie.

Reprezentacja Polski koszykówki kobiet zajęła VI miejsce w tabeli końcowej, to był debiut naszych koszykarek na Igrzyskach Olimpijskich Głuchych. Z naszego klubu zostały powołane 2 koszykarki:
• Małgorzata Stocka,
• Agata Zelent.

Reprezentacja Polski lekkoatletyki zajął IV miejsce w sztafecie 4x100m, to było blisko o brąz medal na Igrzyskach Olimpijskich Głuchych. Z naszego klubu został powołany 1 zawodnik :
• Robert Cygler.

Ekipa Polski zdobywała łącznie 11 medali w tym 1 złoto, 3 srebra oraz 7 brąz. Zajęli 22 miejsce w klasyfikacji medalowej na XXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych w Samsunie. Brało udziału 3150 sportowców ze 97 krajów.